УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19

Коронавірус COVID-19прості правила рятують життя

Дотримуйтесь правил, які збережуть життя :

*Мийте руки з милом (мінімум 20 секунд) або обробляйте дезінфікуючими засобами із вмістом спирту (60%)

*Не торкатися  руками с очей, носа та рота.

*Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Відразу викидайте серветку і мийте руки.

*Уникайте місць скупчення людей.

*Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.

*Термічно обробляйте продукти.

*Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.

*Тримайтеся на відстані від людей, у яких кашель або підвищена температура. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.

*Уникайте подорожей.

*Уникайте контактів з тваринами, після контакту обов’язково потрібно мити руки.

Якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати).

Проконсультуйтеся з сімейним лікарем або терапевтом, з яким уклали декларацію, щодо лікування та дотримуйтесь самоізоляції.

САМОІЗОЛЯЦІЯ – утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Якщо вам рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 15-45.

Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою за номером «103» та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

У разі неможливості отримати консультацію свого сімейного лікаря/терапевта або педіатра, можуть дізнатися детальніше про симптоми та заходи профілактики, захисту від коронавірусу за телефоном «103».

Будьте здорові, бережіть себе та своїх близьких!