Нечаянська громада
Миколаївська область, Миколаївський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Історична довідка

Село Нечаяне було засноване в 1792 році полковником Козловим, який після російсько – турецької війни одержав від царського уряду 6430 десятин землі. Тривалий час село називалось Козлово.

Першими жителями стали переселенці з Тульської та Рязанської губерній. 

У 1865 році в селі почала діяти земська школа. В 1910 році була заснована міністерська двокласна школа, але незважаючи на це, в 1917 році 80% населення були неписемними.

У січні 1918 року – було обрано сільську раду. Восени 1918 року – було створено комуну та Нечаянський виконком.

В 1929 році створено радгосп ім. Горького. В 1931 році господарство мало 86 тис. га землі.

В 1930 році відкрито сільський клуб в якому діяла стаціонарна кіноустановка та радіовузол.

В 1932 році було збудовано приміщення середньої школи, в якій навчалося понад 400 учнів, працювала лікарня на 35 ліжок, діяв дитячий садок та ясла.

У 1932 році був створений радгосп “Нечаянський”, який став одним із найбільших радгоспів району: - 36 тракторів, 28 комбайнів, 10 автомашин, добре устатковані майстерні, млин, олійня. Щороку радгосп засипав у державні засіки понад 10 тис.тонн хліба.

Після нападу фашистської Німеччини понад 300 жителів були призвані до лав Червоної Армії.

9 серпня 1941 року село захопили фашисти. 28 березня 1944 року – День визволення с. Нечаяне. 120 нечаянців відзначені орденами та медалями за мужність і відвагу на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Імена 98 нечаянців, які загинули у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, увічнені на меморіальних дошках сільського пам’ятника.

Після звільнення від німецько–фашистських загарбників поновили свою діяльність сільська рада та господарства. Почалася відбудова.

В 1957 році робітники радгоспу першими в районі завершили хлібозаготівлю, перевиконали план продажу молока, м’яса, вовни, яєць.  Усі населені пункти електрифіковано, у тваринницьких приміщеннях діяло автонапування худоби, у корівниках – механічне доїння.

Радгосп виховав чимало передовиків виробництва. Серед них Герой Соціалістичної Праці Івченко І.І.;. Шапоренко І.Л. нагороджено орденом Леніна. Орденом Леніна та Трудового Червоного Прапора нагороджено директора радгоспу Слезька М.І.; Орденом Трудового Червоного прапора –Захлипу Л.З., Митіну М.Ф., Дзюбу Р.О., Яновського П.І.; орденами «Знак Пошани» - Дзиса С.І., Гнатова Т.Г. та ще 64 трудівника радгоспу «Нечаянський».

Почали діяти магазини, чайна, їдальня, лазня, побутові майстерні, пошта, телеграф, АТС, радіовузол, споруджено понад 18 кілометрів водогону, будинок культури (1962 р.).

В 1975 році в селі побудоване нове триповерхове шкільне приміщення, директорами школи працювали Пучков Ю.О., Шмаков Д.І., Ляшенко В.І., які залишили значний слід в освітянській історії.

На сьогодні на території Нечаянської сільської ради виробничу та підприємницьку діяльність здійснюють:

- СГВК «Зеленоярське». Підприємство займається вирощуванням зернових та технічних культур, залучає новітні технології у вирощуванні високоврожайних сортів зернових, використовує нову енергозберігаючу техніку.

- ПСП «Аскер» (директор - депутат районної ради Іванов Г.В.) Основними видами діяльності є вирощування зернових, технічних культур.

- ФГ «Вербового О.А.» (голова – Вербовий О.А.). Займається вирощуванням зернових та технічних сільськогосподарських культур.

- ФГ «Васильок» (голова – Гаршин Є.В.). Займається вирощуванням зернових та технічних сільськогосподарських культур.

- ТОВ «Іванівське» (генеральний директор – депутат районної ради Садрідінов Т.Ш.). Займається вирощуванням овочевих, зернових та технічних сільськогосподарських культур. У своїй роботі використовує новітні технології збирання та переробки овочевих культур.

- ТОВ «С-Росток» (директор – депутат районної ради Садрідінов Р.Ш.). Займається вирощуванням овочевих, зернових та технічних сільськогосподарських культур.

387 одноосібників обробляють свої земельні ділянки (паї), на яких вирощують зернові та технічні культури.

У зв’язку з процесом децентралізації, що триває в Україні, у грудні 2016 року відбулися перші вибори сільського голови та нового депутатського складу об’єднаної територіальної громади. До Нечаянської сільської ради приєдналися ще три населені пункти Комсомольської сільської ради (с-ще Благодарівка, с-ще Маловарварівка та с.Сеньчине).

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування: Громадське обговорення щодо перейменування вулиці 8 Березня в с.Нечаяне Миколаївського району Миколаївської області

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.