Призначення пільги на житлово-комунальні послуги, придбання твердого палива і скрапленого газу учасникам бойових дій

Дата: 25.04.2024 20:54

Фото без описуВідповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 373 від 17.04.2019 року “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі” (зі змінами) та затвердженим нею Порядком “Про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі”, учасники бойових дій, а також члени їх сімей мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі.

Після набуття статусу “Учасника бойових дій”, для оформлення пільги на житлово-комунальні послуги придбання твердого палива і скрапленого газу, необхідно подати дві заяви до органів Пенсійного фонду України, а саме:

1. Заяву про внесення відомостей до Єдиного Державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі ЄДАРП);

Перелік необхідних документів:

• документ, що надає право на пільгу (посвідчення);
  • документ, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (картка платника податків), за наявності. У разі відмови від ідентифікаційного коду, долучається документ, який про це засвідчує (відмітка в паспорті про відмову від прийняття РНОКПП);
  • паспорт;
  • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
  • будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби).

2. Заяву про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг (придбання твердого палива, скрапленого газу). Для реєстрації заяви на одержання пільги необхідно заповнити особисту інформацію в заяві, зазначивши дату звернення та підпис заявника.

Крім заявника право на пільгу також мають члени сім’ї пільговика, визначені відповідно до частини п’ятої статті 51 “Бюджетного кодексу України”:

• дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
  • неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства І та ІІ групи або особами з інвалідністю І групи;
  • особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю в наслідок війни І групи та доглядає за ним, за умови, що особа з інвалідністю в наслідок війни не перебуває у шлюбі;
  • непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Подати заяви та необхідні документи можна:

• в найближчому сервісному центрі Пенсійного фонду України, незалежно від місця реєстрації особи або місця фактичного проживання;
  • через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду;
  • через застосунок “Дія”, за допомогою Дія, Підпис;
  • до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, відповідних територіальних громад;
  • до ЦНАПУ;
  • поштою.

З повагою

начальник Головного управління                                     Олена СИЧУГОВА