В рамках Всесвітнього тижня імунізації, хочемо нагадати про небезпечні інфекційні захворювання, а саме: кір, епідемічний паротит та краснуху.

Дата: 25.04.2024 20:36

1. Кір - гостре інфекційне вірусне захворювання, що викликається вірусом з родини параміксовірусів,  передається повітряно-краплинним шляхом (під час кашлю, чхання).

Симптоми: значне підвищення температури, нежить, кашель, кон'юнктивіт (почервоніння очей, сльозотеча), світлобоязнь, плями Філатова-Копліка на слизовій оболонці ротової порожнини, поетапний висип (починається з обличчя, поширюється на шию, тулуб, кінцівки)

Ускладнення: енцефаліти, сліпота, отит, пневмонія, міокардити, смерть.

2. Епідемічний паротит (відомий в народі, як "свинка") - гостре інфекційне вірусне захворювання, що вражає залозисту тканину (слинні, статеві, підшлункова залози) та нервову систему.

Симптоми: підвищення температури тіла, біль та набряк привушних слинних залоз, що може супроводжуватись набряком щоки, шиї, інтоксикаційні явища (озноб, головний та м'язовий біль, слабкість, ломота в тілі)

Ускладнення: орхіт - запалення яєчок (що може призвести до їх атрофії та безпліддя), оофорит - запалення яєчників, енцефаліт, панкреатит, втрата слуху, міокардит, парези.

3. Краснуха - гостре інфекційне вірусне захворювання

• Набута - шлях передачі повітряно-краплинний
Симптоми: підвищення температури, нежить, біль в горлі, збільшення задньошийних та потиличних лімфатичних вузлів, екзантема (дрібноплямистий, блідо-рожевий висип на обличчі, тулубі, розгинальних поверхнях кінцівок, на незміненому фоні, виникає одномоментно)

• Вроджена - шлях передачі трансплацентарний
Симптоми: катаракта, вади серця, глухота

Ускладнення: артрит, енцефаліт, міокардит.

Специфічного лікування кору, паротиту та краснухи не існує, лише симптоматичне.
Тому найкраще, що можна зробити - вчасно вакцинуватись.
Вакцинація зменшує ризики зараження та розвитку ускладнень!

Схема вакцинації, згідно Національного календаря профілактичних щеплень, складається з 2-х доз:
1 доза - 1 рік
2 доза - 6 років
Комплексні вакцини (проти кору, паротиту та краснухи) зареєстровані в Україні: Пріорикс, MMRvaxPro

Звертайтесь до сімейного лікаря для уточнення наявності вакцини та складання індивідуального графіку імунізації.

З повагою та турботою, колектив КНП "ЦПМСД Нечаянської СРМРМО"