ІНФОРМАЦІЙНИЙ  ЛИСТ

підприємствам та організаціям, які постраждали в результаті військової aгpeciï Російської Федерації

 

 

На сьогоднішній день, PTПП Миколаївської області, як незалежна експертна установа, має змогу надавати підприємствам та організаціям документи, які допоможуть звертатись в майбутньому для відшкодування понесених втрат (матеріальної шкоди), внаслідок збройної aгpeciï з боку Російської Федерації, а саме: ракетних та артилерійських обстрілів, ведення бойових дій, захоплення територій громад Миколаївської та Херсонської областей, руйнації, пошкодження та пожеж нерухомого i рухомого майна.

 

 1. Для фіксації фактів руйнації (пошкодження) об’єктів експерти PTПП надають:
 • Акти обстеження та фотофіксації про пошкодження або руйнацію нерухомого майна (будівлі та споруди);
 • Акти обстеження та фотофіксації про пошкодження, руйнацію або викрадення рухомого майна (обладнання, товари, готова продукція, сільськогосподарська продукція, яка зберігалась на складах, товарно- матеріальні цінності, авто та спец техніка).

 

 1. Для фермерських господарств, якщо мова йде про посіви та врожай різних видів сільськогосподарських культур на полях та неможливість його збирання, регіональна торгово-промислова палата надає:
 • Акти підтвердження розташування земельних ділянок (з відповідними кадастровими номерами), з очікуваним врожаєм сільськогосподарських культур у 2022 році, які знаходились в районі проведення воєнних (бойових) дій, aбo які перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) внаслідок збройної aгpeciï Російської Федерації.

 

 1. Для подання позовів до судових інстанцій, зокрема міжнародних або для подання заяв про компенсацію - судові експерти торгово-промислової палати проводять судові експертизи, за результатами яких надають висновки щодо визначення матеріальної шкоди (втрат), які зазнали підприємства та організації, а саме:
 • для визначення матеріальної шкоди (втрат) нерухомого майна (будівлі та споруди) проводиться судова будівельно-технічна експертиза;
 
 • для визначення матеріальної шкоди (втрат) рухомого майна (обладнання, товари, готова продукція, сільськогосподарська продукція, яка зберігалась на складах, товарно-матеріальні цінності) проводиться судова товарознавча експертиза;

для визначення матеріальної шкоди (втрат) власникам транспортних засобів (автомобільна, сільськогосподарська, спеціальна та інш. техніка) проводиться судова транспортно-товарознавча експертиза;

 • для розрахунків втрат прибутку підприємств та організацій, які постраждали внаслідок aгpeciï Російської Федерації проводиться судова економічна експертиза;

для розрахунків розмірів збитків врожаю, завданих фермерським

господарствам, які посіяли, але не змогли зібрати врожай внаслідок проведення воєнних (бойових) дій (або які перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) в результаті збройної aгpeciï Російської Федерації) проводиться судова товарознавча експертиза.

 

 1. Оцінювачі PTПП Миколаївської області на замовлення підприємств та організацій мають змогу надавати Звіти з оцінки майна для визначення обсягу збитків, завданих внаслідок збройної aгpeciï Російської Федерації.

 

 1. Департамент з питань юридичного забезпечення та організаційної роботи PTПП Миколаївської області відповідно до Закону «Про торгово- промислові палати в Україні» засвідчує факти настання форс-мажорних обставин (обставини непереборної сили) та видає відповідні Сертифікати.

Суб’єкт господарювання, який не може виконати свої зобов’язання в зв’язку із військовою агресією або іншими обставинами непереборної сили, при наявності Сертифікату звільняється від відповідальності за невиконання договірних, а також податкових та інших зобов'язань/обов'язків, виконання яких настало згідно з законодавчим чи іншим нормативним актом або може настати найближчим часом i виконання яких стало неможливим через наявність форс- мажорних обставин.

 

Для подальшої співпраці i більш оперативного розгляду питань безпосередньо в робочому порядку, надаємо Вам контактну інформацію підрозділів РТПП по напрямах діяльності:

  • відділ експертиз та оцінки начальник відділу Хоменко Сергій Миколайович .— тел. 0675146188; e-mai1: sergio@rtрp.com.ua;
  • департамент з питань юридичного забезпечення Директор департаменту Тригуб Оксана Володимирівна тел. 0675188820; e-mai1: [email protected]

 

PTПП Миколаївської області