Нечаянська громада
Миколаївська область, Миколаївський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Звіт сільського голови за 2018 рік

Дата: 28.01.2019 11:56
Кількість переглядів: 5881

Фото без опису

Звіт сільського голови за проведені роботи в 2018 році

   Шановна Громадо!

    Сьогодні згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропоную Вам заслухати звіт про результати вирішення проблем сільської  ради та вирішення соціально-економічних питань  громади за 2018 рік.

  Відповідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед громадою – мешканцями села.

 Звіт – це не лише можливість підбити підсумки зробленого за минулий рік , а й чудова нагода порадитись з вами щодо визначення пріоритетних напрямків діяльності сільської  ради  на наступний період.

    При вході Вам роздано анкети опитування щодо діяльності громади та якою ви її бачите у майбутньому. Пропоную Вам протягом зборів заповнити їх та після закінчення кинути в урну, яка розміщена при виході із зали.

       Робота  сільської  ради у 2018 році проходила у час насичений складними суспільно-політичними подіями  в  країні, непростою  соціально-економічною  ситуацією викликаною фінансово-економічною кризою, антитерористичною операцією  на сході  України, воєнним станом.  Як  орган  місцевого  самоврядування ми  не  відступали від  зазначених законодавством принципів законності, гласності, колегіальності поєднання місцевих і державних інтересів. Вся  наша  діяльність будувалась та будується планово.

       Головною  формою  роботи  була  і залишається сесійна діяльність. Відбулося 15 пленарних  засідань, на яких прийнято 101 рішення, а також проведено 13 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 83 рішення. Прийняття  цих рішень сприяло оперативному  розгляду  питань, які  потребували  вирішення виключно  на  пленарних  засіданнях, протягом  2018 року. У центрі  уваги  знаходились і  знаходяться  питання  покращення рівня  життя  людей громади, поліпшення  фінансового  стану,  економічної  та  соціальної  політики  в територіальній громаді.

       Найголовнішим суб’єктом  діяльності будь - якої влади є людина з усіма її  суспільними проблемами. Саме цій стратегічній  меті підпорядкована  робота Нечаянської сільської ради і моя, зокрема, як голови. Цього  вимагає і конституційний принцип, в якому   підкреслено,  що  єдиним  джерелом  влади є народ. Тож і  основою  наших дій була  і  залишається  місцева  самоврядність. Без цього  неможлива ефективна регіональна  політика, а  відповідно і  розвиток населених  пунктів громади, інтереси яких представляє сільська  рада.

Робота виконавчого апарату сільської ради спрямована перш за все на створення комфортних умов для жителів громади.

Представляючи та  захищаючи  інтереси виборців, сільська  рада за звітній період розглянула  354 письмових звернення громадян. 

Кількість звернень, що надійшли поштою -6.

Кількість звернень  на особистому прийомі – 342.

Через уповноважену особу – 6.

Вирішено позитивно – 322.

Відмовлено у задоволенні - 26.

Дано роз’яснення – 6.

За категорією авторів звернень:

 • від учасників та інвалідів війни. Учасників бойових дій – 134;
 • від інвалідів групи І, ІІ, ІІІ групи – 17;
 • від дітей війни – 8;
 • від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 9;

За соціальним станом авторів звернень:

 • аграрної політики і земельних відносин – 243;
 • фінансової, податкової, митної політики – 1;
 • соціальної політики, соціального захисту населення - 47;
 • комунального господарства – 1;
 • житлової політики – 2;
 • освіти, науки, науково – технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності – 1;
 • державного будівництва, адміністративно – територіального устрою – 37;
 • інші – 21.

    Питання, порушені у зверненнях громадян, розглядалися та обговорювались на засіданнях відповідних комісій, за необхідністю виносилися на розгляд сесій та виконкомів сільської ради, де приймались відповідні рішення та розпорядження сільського голови.

Відповідно до п. п. 5 п. «б» ч. 1 ст. 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» делегованими повноваженнями, які відносяться до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, зокрема є вчинення нотаріальних дій з питань, віднесених законом до їх компетенції реєстрація актів громадянського стану. Рішенням сільської ради №6 від 27 грудня 2016 року «Про уповноваження особи щодо вчинення нотаріальних дій» та рішенням №7 «Про покладання обов’язків  із вчинення нотаріальних дій  та проведення державної реєстрації  актів цивільного стану» секретаря виконавчого комітету Сопільняк І.С. та старосту  селищ Благодарівка, Маловарварівка та села Сеньчине Швець Н.В. уповноважено вчиняти нотаріальні дії на території населених пунктів сільської ради. 

У своїй роботі секретар виконавчого комітету сільської ради та староста селищ Благодарівка, Маловарварівка та села Сеньчине керуються  наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2011 року №3306/5 «Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування». Нотаріальними діями як такими вважаються: посвідчення заповітів, засвідчення вірності копій документів, виписок, засвідчення справжності підписів на заявах, дублікатах, складання довіреностей. Згідно Закону України «Про нотаріат» посадова особа органу місцевого самоврядування, яка вчиняє нотаріальну дію, сприяє фізичним та юридичним особам у здійсненні їх прав та захисті законних інтересів, роз’яснює   права й обов’язки, повинна  попереджати про наслідки нотаріальних дій, що вчиняються для того, щоб юридична необізнаність не могла їм зашкодити. Посадова   особа повинна  зберігати  в таємниці відомості, одержані нею у зв’язку з вчиненням нотаріальних дій, відмовляти у вчиненні нотаріальної дії у разі її невідповідності законодавству України або чинним міжнародним договорам, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. 

З початку 2018 року було вчинено 178 нотаріальних дій:

 • посвідчено заповітів - 22:
 • засвідчено справжність підпису - 17:
 • видано дублікатів документів - 1:
 • засвідчено вірність копій (фотокопій) - 63:
 • складено довіреностей - 75:

Структурою виконавчого апарату сільської ради створено відділ – Центр надання адміністративних послуг, державними реєстраторами якого надаються послуги щодо реєстрації обєктів нерухомого майна, реєстрація договорів оренди, реєстрація фізичних осіб – підприємців тощо. Так за 2018 рік державними реэстраторами  ЦНАПу:

 • зареєстровано договорів оренди земельних ділянок – 3800;
 • проведено державну реєстрацію об’єктів нерухомого майна – 200;
 • зареєстровано фізичних осіб-підприємців – 20;
 • надано витягів з Державного земельного кадастру – 200.

Працівниками апарату виконавчого комітету ради постійно надається правова допомога депутатам та мешканцям громади з питань застосування законодавства України у сфері місцевого самоврядування, служби в органах місцевого самоврядування та ін.

З метою забезпечення доступу громадян до інформації щодо діяльності сільської ради працює офіційний веб-сайт громади (www.nechayanska.gromada.ua), на якому оприлюднюється уся інформація щодо діяльності громади. В наших найближчих планах приведення веб-сайту у відповідність до вимог сьогодення, що, в свою чергу, дозволить організувати зворотній зв’язок з громадськістю на сучасному рівні.

Працівниками виконкому та в.о. старости об’єднаної територіальної громади за зверненнями громадян підготовлено та видано у 2018 році 2171 довідок про склад сім’ї, місце реєстрації особи, із земельних питань, тощо.

 Працівниками  виконавчого комітету забезпечується державна політика у сфері державної реєстрації місця проживання громадян. Спеціалістами сільської ради надаються безкоштовні кваліфіковані консультації та допомога в оформленні документів та роз’яснюється чинне законодавство, яке регулює питання, пов’язані із реєстрацією/зняттям з реєстрації місця проживання, що дало можливість жителям громади не витрачати свій час на очікування в черзі. Робота організована таким чином, що громадяни отримують адміністративні послуги з реєстрації/зняття з реєстрації відразу після звернення до працівників.

Протягом 2018 року надійшло:

-  заяви про зняття з реєстрації –  67;

- заяв про реєстрацію місця проживання – 90.

      Бюджет сільської ради (без урахування трансфертів) у 2018 році затверджено в обсязі 13 321 827 грн. Станом на 01.01.2019 року бюджет сільської ради виконано на 119%  та складає 15 960 291 грн. Окрім цього отримано кошти з бюджетів інших рівнів, зокрема:

 1.  Інфраструктурна субвенція з державного бюджету с сумі 2 147 000 грн.:

- на капітальний ремонт дороги по пр. Тихий в с.Нечаяне – 1 217 720 грн.;

- на термосонацію Благодарівського ДНЗ – 932 280 грн.

     2. Базова дотація ОТГ на потреби – 1 848 900 грн.

     3. Освітня субвенція на заробітну плату педагогічних працівників – 8 587 200 грн.

     4. Медична субвенція – 3 175 500 грн.

      5. Додаткова дотація з державного бюджету на енергоносії закладів освіти – 1 875 800 грн.

       6. Субвенція з обласного бюджету на придбання ноутбуків для закладів освіти – 29 802 грн.

7. Субвенція з обласного бюджету на меблі та дидактичний матеріал для 1-х класів – 109 877 грн.

8. Субвенція з обласного бюджету на:

- ремонт дороги по вул. Миру в с.Нечаяне – 100 000 грн.;

- капітальний ремонт приміщення Іванівського сільського клубу – 211 280 грн.;

- енергозбереження (придбання вікон) для Іванівського ЗЗСО І-ІІ ступенів – 84720 грн..

Основним джерелом наповнення місцевого бюджету є плата за землю. Загальна площа сільської ради складає 20376,5922 га: 1501,692 га – площа земель лісового господарства, водного господарства, сінокосіння та випасання худоби, багаторічними насадженнями, присадибні ділянки тощо;

 18874,9002 га – площа земель сільськогосподарського призначення, з них:

- передано в оренду – 9400,328 га;

- в самостійному обробітку – 4440,4223 га;

- під сільськогосподарськими будівлями – 5034,1499 га.

З метою реалізації завдань та виконання повноважень, визначених Законом України «Про місцевев самоврядування  в Україні», на пленарних засіданнях сесії сільської ради затверджено  17 місцевих програм:

 • Програму «Молодь Миколаївщини»  на 2014-2019 роки;
 • Комплексну Програму «Турбота» по соціальному захисту людей похилого віку, інвалідів та малозабезпечених верств населення на 2017-2022 роки;
 • Програму створення страхового фонду документації Нечаянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області на 2017 – 2021 роки;
 • Програму розвитку місцевого самоврядування на території Нечаянської сільської ради на 2017-2022 роки;
 • Програму питна вода на території Нечаянської сільської ради на період до 2020 року;
 • Програму розвитку земельних відносин Нечаянської сільської ради на  2011-2020 роки;
 • Програму протидії захворювання на туберкульоз на території Нечаянської сільської ради на 2017-2021 роки;
 • Програму реформування та розвитку житлово – комунального господарства Нечаянської сільської ради на 2017 – 2022 роки;
 • Програму запобігання та лікування серцево – судинних і судинно – мозкових захворювань на території Нечаянської сільської ради на 2014 – 2019 роки;
 • Програму соціально – економічного та культурного розвитку Нечаянської сіьської ради на 2017 – 2022 роки;
 • Програму охорони навколишнього природного середовища та раціонального природокористування на 2011-2020 роки по Нечаянській сільській раді;
 • Програму розвитку культури на території Нечаянської сільської ради на 2017 – 2022 роки;
 • Програму благоустрою населених пунктів Нечаянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області на 2016 – 2020 роки;
 • Програму «Цукровий діабет» на 2014 – 2019 роки на території Нечаянської сільської ради;
 • Пограму зайнятості населення Нечаянської сільської ради на 2014-2019 роки;
 • Програму розвитку соціального житла по Нечаянській сільській раді на 2018-2022 роки;
 • Програму розвитку цивільного захисту Нечаянської сільської ради на 2018 – 2022 роки;

Повноваження у сфері соціального захисту населення:

З метою реалізації державної соціальної політики на території об’єднаної територіальної громади в структурі виконавчого апарату сільської ради створено та працює відділ з питань соціального захисту, роботи з сім'ями та захисту прав дітей.  Сьогодні працівники відділу тісно співпрацюють з управлінням соціального захисту населення Миколаївської районної державної адміністрації з питань нарахування та виплати субсидій, пільг та інших соціальних допомог.  Працівники відділу формують особові справи користувачів соціальних пільг для передають їх до управління соціального захисту населення райдержадміністрації для подальшого опрацювання та нарахування соціальних виплат.

Відділ із питань соціального захисту обслуговує десять  населених пунктів, в яких проживає 3919 чоловік

На обліку в відділу перебуває : ветеранів війни – 44 чол.,

ветерани праці – 272 чол.;

діти війни – 209 чол.;

постраждалі від ЧАЕС – 10 чол.;

ветерани військової служби, органів  внутрішніх справ та вдови – 11 чол.; інваліди загального захворювання -141 чол.;  

пенсіонери за віком – 985;

багатодітні сім’ї – 59 сімей;

 діти з багатодітних сімей – 212 чол..

За звітний період було надано адресну грошову та матеріальну допомоги малозабезпеченим громадянам, непрацездатним громадянам та інвалідам по сільській раді на суму 105,972 тис.грн., що включає в себе грошову, на суму 41400 грн. та натуральну – 64572 грн. в тому числі:

- до Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (до 9 травня) надано щорічну одноразову матеріальну допомогу 4 учасникам бойових дій на 4000 грн.,подарункові набори 10 учасникам бойових дій на 6000 грн., від ПП Задирко 10 УБД продовольчі набори на суму 1100 грн.;

- Надано адресну допомогу на суму 31500 грн;

- Надано пільг з послуг зв’язку на суму  3600 грн;

- до  свята «1 вересня» подарункові набори від депутата ВР Козира Б. - 49

подарунків на суму 7350 грн.;

- проведено «День села», надані продовольчі набори від депутата ВР

Козиря Ю.В. 266 шт. на суму 23222 грн.;

- проведено «День похилого віку» , солодкий стіл, та концерт на суму 2000

грн.;

- до дня інваліда надано 19 продовольчих наборів дітям-інвалідам  на суму

6000 грн.;

- до «Дня захисту дітей» придбано солодощі та іграшки на суму 10400 грн.;

- на поздоровлення ювілярів, кому виповниться 80-90 років - 4500 грн.

      Надається грошова допомога особам, які брали участь в антитерористичній операції. За звітний період надано 6 особам на суму 4800 грн., а також 2 особам на суму 1500 грн. на лікування.

Перераховано кошти з місцевого бюджету до районного бюджету на оплату праці соціального робітника щодо організації надомного обслуговування одинокопроживаючих осіб (80,113 тис.грн.).

Для забезпечення роботи трудового архіву передано кошти з місцевого бюджету до районного бюджету (15,00 тис.грн.).

Передано кошти на умовах співфінансування для проведення співфінансування капітального ремонту системи опалення адміністративної будівлі соціального захисту – 65,000 тис.грн.

Передано кошти у вигляді субвенції з місцевого бюджету до бюджету служби у справах дітей Миколаївської РДА (20,000 тис.грн.).

Повноваження в галузі житлово – комунального господарства:

 • Придбано занурювальний електродвигун, регулятор обертів електродвигунів (2 шт.) для ПЖПП «Нечаянське» та КП «Джерело – 2» (43,051 тис.грн.);
 • Виготовлено проектно – кошторисну документацію по об’єкту «Капітальний ремонт водопроводу в с-щі Благодарівка» (230,608 тис.грн.);
 •  Придбано мініелектростанція бензинова та зварювальний аппарат для КП «Джерело – 2» (16,997 тис.грн.);

Повноваження у сфері  благоустрою:

 • виготовлено проектно – кошторисну документацію на будівництво скверу в с.Нечаяне (33,662 тис.грн.);
 • проведення комплексних інженерно – вишукувальних робіт для генерального плану с.Нечаяне, с-ща Благодарівка, с.Іванівка (130,00 тис.грн.);
 •  поточний ремонт дорожнього покриття в с-щі Благодарівка по вул.Миру (154,769 грн.);
 • поточний ремонт дорожнього покриття в с-щі Благодарівка по вул.Центральна (176,384 тис.грн.);
 •  виготовлення проектно – кошторисної документації по обєкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття по пр.Тихий в с.Нечаяне» та виконання робіт щодо реалізації  проекту (1 569,382: 355,382 тис.грн. – місцевий бюджет, 1 214,000 тис.грн. - субвенція);
 •  Поточний ремонт дороги Т-15-13 Нечаяне – Очаків – до вул.Шкільна в с.Іванівка (56,064 тис.грн.);
 • Поточний ремонт дорожнього покриття по вул.Партизанської Іскри в с-щі Благодврівка (55545,25 грн.);
 • Поточний ремонт дорожнього покриття по вул.Поперечна в с-щі Благодарівка (140,331 тис.грн.);
 • Придбання секційного огородження для дитячого ігрового майданчика в с.Нечаяне (53,200 тис.грн.);
 • відсів, пісок на дороги, спортивний майданчик (153,523 тис.грн.);
 • панелі, стовпи на дитячий майданчик в с.Нечаяне (15,734 тис.грн.);
 • освітлення літер в сквері с.Нечаяне (15,523 тис.грн.);
 • поточний ремонт підїздної частини від вул. Огністова до вул.Федька в с.Нечаяне (43,220 тис.грн.);
 • поточний ремонт підїздної дороги від вул.Огністова до вул.Урожайна в с.Нечаяне (199,891 тис.грн.);
 • поточний ремонт дороги по вул.Шевченко від буд №60 до буд.№64 в.с.Нечаяне (51,498 тис.грн.);
 • розроблено проектну документацію «Детальний план території в межах території с.Нечаяне по вул.Одеська, 40-а (30,000 тис.грн.);
 • поточний ремонт підїздної дороги від вул.Огністова до вул.Зарічна в с.Нечаяне (161,034 тис.грн.);
 • придбано качелі - балансири та карусель в с.Нечаяне та с-ще Маловарварівка (30,260 тис.грн.);
 • освітлення спортивного майданчика в с.Нечаяне (33,175 тис.грн.);
 • нове будівництво скверу в с.Нечаяне (800,000 тис.грн.);
 • топографо – геодезичні роботи для будівництва та обслуговування будівель Нечаянської ЗОШ І-ІІІ ступенів (17,378 тис.грн.);
 • співфінансування нового будівництва амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с.Нечаяне (778,837 тис.грн.);
 • придбання герлянд для прикрашання узбіччя вздовж автотраси М-14 (60,000 тис.грн.);
 • оплата праці працівникам з благоустрою (78,885 тис.грн.);
 • реалізовано проект «Реконструкція спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям» (Загальна вартість проекту: 1498,220 тис. грн., з них: 748,720 тис.грн. з місцевого бюджету (із них ОДА – 399,500 тис. грн. с/рада 349,220 тис.грн.); 749,500 тис. грн. за рахунок коштів бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України»;
 • передано кошти у вигляді субвенції з місцевого бюджету до державного бюджету для придбання пожежних костюмів та касок ДПРЧ ГУ ДСНС України в Миколаївській області (100,000 тис.грн.).

Повноваження у сфері охорони здоров’я.

 • встановлено вікна та двері в Мирненському ФАПі (23,525 тис.грн.);
 • перераховано кошти з місцевого бюджету до районного бюджету у сумі 5 тис.грн. на придбання холодильнику на Мирненський ФАП;
 • на утримання медичного закладу передано кошти з місцевого бюджету до районного бюджету у сумі 486,200 тис.грн.;
 • передано кошти на придбання безоплатних ліків особі, яка страждає орфанним захворюванням (55,500 тис.грн.);
 • передано кошти на придбання безоплатних ліків (51,350 тис.грн.) та тест-систем для визначення глікірованого гемоглобіну (13,920 тис.грн.);
 • на виплату заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення медичним працівникам КЗ «Миколаївський РЦПМСД» (224,000 тис.грн.);

Повноваження у сфері освіти та культури

Процес децентралізації в Україні передбачає реформування всіх сфер життя місцевих громад. Одним із найбільших секторів публічних послуг, якими користується населення, починаючи з рівня окремої громади, є освіта. У рамках децентралізації реформу освіти уряд визначив як основну серед решти реформ в Україні.

У рамках децентралізації повноважень центральних органів влади Урядом внесено зміни у порядок створення освітніх округів, а також визначено умови функціонування закладів освіти.

       Освітня стратегія в нашій громаді спрямована на забезпечення умов функціонування і розвитку системи освіти, впровадження в життя освітніх реформ держави. Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», рішенням сесії Нечаянської сільської ради від 22 грудня 2017 року №7 було створено відділ освіти, молоді, спорту та культури Нечаянської сільської ради, функції якого визначені статтею 25 Закону України «Про освіту». 

       Рішенням ХІ сесії восьмого скликання від 18 серпня 2017 року №1 було створено методичний центр у кількості 4 штатні одиниці: завідувач центру та 3 методисти. Методичний центр є структурним підрозділом відділу ОМСК, який здійснює навчально-методичне забезпечення дошкільної, загальної середньої  освіти дітей, підлітків і молоді, організацію вдосконалення відповідної фахової освіти і кваліфікації педагогічних та керівних працівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти, закладів культури  Нечаянської сільської ради.

 У нашій громаді поступово реалізовується Цільова соціальна  програма розвитку освіти Нечаянської сільської ради, яка розрахована на 2017-2021 роки.

Аналізуючи підсумки минулого року, можемо засвідчити, що за активної підтримки  органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу, батьківської громадськості, спонсорів нам удалося не лише забезпечити стабільну роботу галузі освіти, а й зробити реальні кроки щодо модернізації багатьох її ланок.

Доступність до якісної овіти починається з дошкільної ланки, бо саме вона є базовою основою системного розвитку дитини, фундаментом творення якісно нового освітнього простору.

Закони України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» визначають пріоритетну роль дошкільної освіти. Головними її пріоритетами сьогодні є забезпечення якісної та доступної дошкільної освіти, виховання здорової та компетентної особистості.

І. Дошкільна освіта

На території Нечаянської сільської ради функціонує 3 заклади дошкільної освіти, першочерговою задачею яких є забезпечення цілісного розвитку дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання, соціалізації та формування необхідних життєвих навичок, дотримання державних стандартів у галузі дошкільної освіти.

Основні завдання, які вирішуються в дошкільній освіті, полягають у створенні оптимальних умов для отримання дітьми відповідного віку якісної освіти в межах державних вимог до змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти та з урахуванням запитів батьків.

Насьогодні у закладах дошкільної освіти працює 27 чоловік та  виховується  108 дітей віком від 2-х до 6-ти років, що становить 61 % від кількості всіх дітей дошкільного віку. З них 45 дітей – 5-ти річного віку, що становить 100% охоплення дошкільною освітою дітей цього віку. Тому при закладах дошкільної освіти організовані групи короткотривалого перебування та педагогічний патронат.

Педагогічні колективи усіх закладів дошкільної освіти успішно працюють над реалізацією вимог Базового компоненту дошкільної освіти, керуються концептуальними засадами програм «Дитина» та «Впевнений старт» та методичними рекомендаціями. Такі заклади дошкільної освіти, як Благодарівський та Іванівський  підключено до мережі Інтернет.
       Згідно з чинним законодавством, відповідно до Інструкції з організації харчування  дітей у закладах дошкільної освіти, за кошти  місцевого бюджету (50%) та батьківську плату (50%) організовано харчування дітей. Вартість харчування у закладах дошкільної освіти  для дітей в середньому становить 16 грн. 
   Влітку 2018 року в Маловарварівському ЗДО завдяки  місцевій владі, спонсорам та батькам було проведено капітальний ремонт приміщення та замінено вікна, міжкімнатні та вхідні двері з дотриманням правил енергозбереження. Також приміщення дошкільного закладу було обладнано системами протипожежного захисту відповідно до норм. Використано 55 000 грн. спонсорських коштів.
     Протягом року в Іванівський ЗДО було придбано спортивне обладнання на суму - 50 000 грн. та меблі на суму - 7000 грн.
     Благодарівський ЗДО протягом року отримав новий телевізор (15 000 грн.), музичну апаратуру та ноутбук в сумі – 11 000 грн. На сьогоднішній день завершуються роботи по заходах з енергозбереження, а саме термосанація приміщення закладу. Загальна сума проекту склала – 1 132 280 грн., з них, 932 280 грн. - державне фінансування та 200 000 грн. - з місцевого бюджету. Було придбано та встановлено міжкімнатні та вхідні двері на суму – 43 645 грн. 
    Сума заробітної плати в ЗДО за 2018 рік склала – 1 387 000 грн. 

                   ІІ. Загальна середня освіта

       На території Нечаянської сільської ради знаходяться 3 заклади загальної середньої освіти, які належать до комунальної власності відділу освіти, молоді, спорту та культури. Це Благодарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Нечаянська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Період реформ щодо оптимізації мережі сільських шкіл, розпочатий Міністерством освіти і науки України,  не оминув і нас. Так, згідно умов щодо оптимізації закладів загальної середньої освіти та рішенням XXIII позачергової сесії восьмого скликання від 05 квітня 2018 року №1 Іванівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Нечаянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області була реорганізована в Іванівський ЗЗСО І-ІІ ступенів Нечаянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області шляхом пониження в ступенях з 01 вересня 2018 року.

Згідно штатних розписів у ЗЗСО працює 55 педагогів.

       У Благодарівській ЗОШ І-ІІІ ступенів викладають 19 педагогів, з них:

 • основне місце роботи – 19 педагогів;
 • учителі-спеціалісти – 5;
 • учителі ІІ категорії – 6;
 • учителі І категорії – 2;
 • учителі вищої категорії – 2;
 • звання «Старший вчитель» - 1;
 • звання «Учитель-методист» - 1.

       В Іванівському ЗЗСО І-ІІ ступенів викладають 13 педагогів, з них:

 • основне місце роботи – 13 педагогів;
 • учителі-спеціалісти – 2;
 • учителі ІІ категорії – 3;
 • учителі І категорії – 7.

У Нечаянській ЗОШ І-ІІІ ступенів викладають 23 педагога, з них:

 •  основне місце роботи – 23 педагоги;
 • учителі-спеціалісти – 2;
 • учителі ІІ категорії – 4;
 • учителі І категорії – 4;
 • учителі вищої категорії – 12;
 • звання «Старший вчитель» - 3;
 • звання «Учитель-методист» - 1.

       У закладах загальної середньої освіти Нечаянської сільської ради навчається 378 учнів, з них у Благодарівській ЗОШ – 144 учнів, в Іванівській ЗОШ – 49 учнів, в Нечаянській ЗОШ – 185 учнів.

Мережа закладів загальної середньої освіти відповідає потребам і запитам здобувачів освітніх послуг та громади села. Навчання у школах організовано за індивідуальною, екстернатною формами навчання. Варіативна складова навчальних планів врахована у кожному закладі освіти.

У Благодарівській та Нечаянській школах організовано роботу груп продовженого дня.

 Відділом освіти, Нечаянською сільською радою та керівниками закладів ЗЗСО проведено відповідну роботу щодо організації харчування. За кошти місцевого бюджету  у 2018-2019 навчальному році організовано харчування учнів 1-4 класів та учнів таких категорій: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей.  За батьківські кошти організовано харчування для учнів 5-11 класів.

Загальні показники наступні:

 • вартість харчування учнів 1-4 кл. - 14,00 грн. за день, пільгових категорій – 14,00 грн. за день;
 • вартість харчування для учнів 5-11 кл. складає 12,00 грн. за день.

     Знижена ціна на харчування для учнів 5-11 класів стала можливою завдяки допомоги одноосібників, фермерів, а саме: надано певну кількість зернових, які потім обмінено на продукти харчування (борошно, крупи, олія тощо).

     У Нечаянській ЗОШ та Благодарівській ЗОШ організована випічка хлібобулочних виробів.

ІІІ. Покращення матеріально-технічної баз ЗЗСО

Нечаянської сільської ради

       Одним з найважливіших питань є оновлення матеріальної бази закладів освіти: це  інформатизація та забезпечення закладів освіти сучасною комп'ютерною технікою, наочністю, іншими засобами навчання, що відповідають вимогам оновлених програм Міністерства освіти і науки України. Значно оновлено матеріально-технічну базу ЗЗСО Нечаянської сільської ради. Так, на  виконання вимог НУШ для учнів 1 класу, які навчаються у 2018-2019 навчальному році, придбано дидактичний матеріал на суму 288 446 грн.(Нечаянська ЗОШ – 105 038 грн., Благодарівська ЗОШ – 105 497 грн., Іванівський ЗЗСО – 77 931 грн.), меблі на суму 198 088 грн. та фабрики друку. Для створення умов нового освітнього простору були виділенні кошти у розмірі – 50 000 грн.( на закупівлю будівельних матеріалів). Також на Нечаянську ЗОШ були виділені кошти в сумі 86 000 грн. для придбання та заміни лінолеуму на другому поверсі школи.

Замінено вікна та двері на енергозберігаючі, сума затрачених коштів – 199 614 грн. Відновлено водопостачання у внутрішні туалети – 8000 грн. На опалювальний сезон придбано вугілля в сумі   - 449 760 грн. 

      У Благодарівську ЗОШ були виділені кошти в розмірі 30 000 грн. на придбання лінолеуму в класи. Також були замінені вікна та двері на суму 16 201 грн. Для поліпшення умов харчування у Благодарівську школу було придбано електричну плиту за ціною – 27 233 грн. На початку жовтня 2018 року в топковій Благодарівської ЗОШ була проведена заміна вузла обліку природнього газу сума витрат склала - 88 894 грн.

     Згідно розпорядження Миколаївської ОДА № 396-р від 14.09.2018 року « Про затвердження переліку мікропроектів місцевого розвитку» в  Іванівському ЗЗСО з метою виконання заходів із енергозбереження була проведена заміна вікон на енергозберігаючі в сумі – 92 720 грн.(84 720 грн.- обласний бюджет та 8000 грн. місцевий).  Відновлено водопостачання до рукомийників в коридорі біля їдальні та проведено поточний ремонт у внутрішніх туалетах – 7000 грн.. На опалювальний сезон придбано вугілля в сумі   - 562 200 грн. У котлі були замінені колісники та частково були замінені труби на теплотрасі – сума витрат склала 30 000 грн.

V. Заклади культури

    На території Нечаянської сільської ради функціонує 2 будинки культури та 3 сільських клуби. Кожен із закладів працює за своїм річним планом, який перевіряється та затверджується кожного року. Заходи плануються згідно календарних свят та згідно плану роботи відділу ОМСК і плану заходів Нечаянської сільської ради.

Протягом 2018 року в заклади культури було придбано музичну апаратуру, ноутбуки, проектор, обігрівачі тощо.

    У Нечаянський будинок культури було придбано ноутбук – 9900 грн.

     У Благодарівському будинку культури було оновлено музичну апаратуру на суму – 64826 грн., ноутбук ціною – 9900 грн.. Також проведені роботи по закупівлі та заміні вікон і дверей на енергозберігаючі в сумі -   82 670 грн. Були виділені кошти на поточний ремонт та лінолеум у кімнаті для проведення репетицій – 20 000 грн.

     Згідно розпорядження Миколаївської ОДА № 396-р від 14.09.2018 року «Про затвердження переліку мікропроектів місцевого розвитку» Іванівський сільський клуб отримав гроші на капітальний ремонт приміщення у сумі 245 280 грн. (211 280 грн. з обласного бюджету та 34 000 з місцевого).

До Дня Св.Миколая та до Новорічних свят дітям загальноосвітніх закладів надано 165 квитків на новорічне шоу, яке проводиться в Миколаївському обласному палаці культури.
Учням перших класів надано подарунки до дня Св.Миколая. Також усі учні шкіл та ДНЗ забезпечені новорічними подарунками. 

     Аналізуючи роботу у 2018 році хочеться зазначити, що бюджет сільської ради в ОТГ формується завдяки власним надходженням (земельний податок, акцизний збір, податок на доходи фізичних осіб тощо). Хочу подякувати тим приватним підприємцям та фермерам, які провадять свою діяльність відкрито та прозоро, чим сприяють наповненню місцевого бюджету. А це дає змогу направляти отримані кошти на розвиток освіти, культури, житлово-комунального господарства, будувати дороги, встановлювати дитячі майданчики  тощо.  

Звітуючи про пророблену роботу у 2018 році, мені б хотілося не лише проаналізувати діяльність сільської ради за минулий рік, а й визначитись з планами на майбутній, зокрема.

Плани щодо перспективного плану розвитку по Нечаянській сільській раді на 2019 рік – 2021 рік

1. Капітальний ремонт водопровідної мережі по вул. Миру, Огністова, Шевченко, Садова, Нова, Центральна, Набережна, Молодіжна, Шкільна, Суворова, Першотравнева, Лугова, Київська; провулки: Ключовий, Тихий, Скляра у селі Нечаяне Миколаївського району Миколаївської області

Вартість: 8801,180 тис. грн у поточних цінах станом на 14.02.2017.

2. Капітальний ремонт водопроводу в с-щі Благодарівка Нечаянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області

Вартість: 8625,311 тис. грн. у поточних цінах станом на 11.06.2018р.

3. Встановлення водонапірної башти у с-щі Благодарівка Миколаївського району Миколаївської області.

Орієнтовна вартість: 250 тис. грн

4. Нове будівництво модульної котельні Нечаянської ЗОШ І-ІІІ ст. по вул. Шкільна 13 в с. Нечаяне, Миколаївського району Миколаївської області

Орієнтовна вартість: 3400,00 тис. грн

5. Нове будівництво скверу в с. Нечаяне Миколаївського району Миколаївської області (розпочато у 2018 році закінчення 2019 році)

Вартість: 1465,830 тис. грн., у поточних цінах станом на  07.07.2018

6. Будівництво скверу в с-щі Благодарівка Миколаївського району Миколаївської області

Орієнтовна вартість: 1500,00 тис. грн.

7. Придбання спецтехніки та контейнерів (ТПВ) для комунального підприємства

Орієнтовна вартість: 4000,00 тис. грн.

8. Будівництво нової медичної амбулаторії в селі Нечаяне,
за адресою  с. Нечаяне, вул. Одеська 40 а   Нечаянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області (розпочато у 2018 році закінчення 2019 році)

Вартість: 8295,098 тис. грн. у поточних цінах станом на 08.11.2018

9. Будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям, яке буде розташоване на території шкільного майданчика Благодарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Нечаянської сільської ради

Орієнтовна вартість: 2300,00 тис. грн.

10. Капітальний ремонт частини будівлі Нечаянського будинку культури  вул. Шкільна 15, с. Нечаяне , Миколаївського району, Миколаївської області.

Орієнтовна вартість: 1500,00 тис. грн.

11. Капітальний ремонт під’їзної дороги до с-ща Благодарівка; капітальні та поточні ремонти доріг в населених пунктах Нечаянської сільської ради.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування: Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перейменування провулку Шмідта в с.Нечаяне Миколаївського району Миколаївської області

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних